Állatvédelmi Témahét

Állatok Világnapja alkalmából 2023. október 02-től október 06-ig Állatvédelmi Témahetet tartottunk az óvodában. Ez a hét az állatokról és a gondozásukról, odafigyelésükről szólt. Arról, hogyan óvjuk és védjük meg őket.

Minden nap valami érdekes programmal készültünk a gyerekeknek, volt itt Állatvédelmi Öttusa,megsétáltattuk a helyi Hangtalanokért Állatvédő Egyesületnél lévő  árva kiskutyákat, gyűjtöttünk nekik állateledelt is.

Részt vettünk egy Menhelyépítő Pályázaton, ahol újrahasznosítható anyagokból lehetett menhelyet építeni.

Ellátogatott hozzánk Dr. Tári Eszter A Central-Vet Állatgyógyászati Centrum állatorvosa, akitől megtudták a gyerekek mire is kell figyelni ha bármilyen állatot tartunk otthon.

Részsesei voltunk kettő Titkos Projektnek is. Szóval kicsik és nagyok , és persze az állatok örömére rengeteg új élménnyel gazdagodtak az óvodásaink ezen a héten.